Jak probíhá spolupráce s grafikem na volné noze?

Jak probíhá spolupráce s grafikem na volné noze?

Potřebujete zpracovat nějaké grafické podklady, ale ještě jste nikdy nikomu takovou práci nezadávali a vlastně ani nevíte, co od toho očekávat a co se po vás bude chtít? Pokusím se vám nastínit, jak probíhá navázání spolupráce přímo se mnou. Stručně by se to dalo rozdělit do 3 bodů, které si níže detailněji popíšeme.

1. Kontakt a drobné nastínění poptávky

2. Osobní schůzka

3. Grafické práce

1. Před zahájením spolupráce předchází prvotní kontakt. Jako první upřednostňuji kontakt pomocí emailu (dobedesign@email.cz), kde mi jednoduše nastíníte o co by se mělo jednat a poté se už většinou telefonicky spojíme a domluvíme si termín osobní schůzky.

2. Osobní schůzka probíhá ve většině případů v nějaké příjemné restauraci (popřípadě ve vaší kanceláři), kde si nad šálkem voňavé kávy (v mém případě čaje :)) rozebereme do podrobností rozsahy prací, dohodneme si termíny a způsoby komunikace. Na základě této schůzky Vám zhotovím na míru ceník jednotlivých prací a do druhého dne odesílám emailem spolu s termíny k potvrzení nebo případnému dalšímu projednávání ceny.

3. Teď už nastává to hlavní kreativní tvoření. V průběhu prací Vám odesílám ukázky, jak se vše vyvíjí a dolaďujeme vše do detailů, aby byl výsledek skutečně působivý a splnil očekávání obou stran. Po úplném schválení připravuji data pro konkrétní výstup (např. tisk).

Věřím, že se mi podařilo rozptýlit oblak nejistoty a teď když už víme co nás čeká, bude spolupráce o to příjemnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *