Webdesign trendy 2015

Webdesign trendy 2015

V roce 2015 webdesign zažil menší obrat od předchozích let. Ke slovu se více dostali interaktivní prvky, responzibilita a kreativní minimalistický design. Webové stránky plní důležitou roli při oslovení budoucích klientů a právě proto by se mělo věnovat jejich designu dostatek péče.

Výčet trendů v moderních webových stránkách:

Responzivní design

V hlavní roli mobily a tablety!

Jedná se o design, který je schopný se přizpůsobit svým vzhledem a rozměrem zařízením, na kterých je daný web prohlížen. V praxi to znamená, že nemůžeme na  telefonním prohlížeči zobrazit stejné množství informací a obrázků jako v klasickém prohlížeči na pc. Bylo by to moc titěrné a pozorujícího by to nejspíše odradilo. Právě proto klaďte velký důraz na grafický návrh pro mobil, aby byl co nejvíce stručný a přehledný.

Minimalismus

“Jasně, stručně, výstižně!” to je heslo dnešních webů. Začalo se používat stále méně a méně rušivých prvků, které uživatele spíše rozptylovaly, než aby mu jednoduše ukázali právě to, co hledá. Čím méně tím lépe. Ukažte jen základní a stručné informace, nemusíte na své klienty vychrlit hned nějaké dlouhé eseje. Držte se přehledného a čistého designu.

Jednostránkový layout

Čím míň klikání, tím lépe, tak proč vše neumístit do jedné stránky a jen scrollovat? Odpadne tvorba mnohdy přehnaně složitých menu, kterými se musí uživatelé proklikávat. Stačí vše umístit přehledně pod sebe a problém je vyřešen a navíc výsledek působí velice atraktivně. Pak už stačí jen drobné statické menu, které vás vždy přemístí do té části, kterou zrovna potřebujete.

Parallax

Je to efekt obrázků, který uvede grafiku trochu do pohybu a pozorovatele uchvátí. Obrázky v popředí se pohybují jinak než obrázky v pozadí za pomocí scrollování.

 Typografie

Konečně přichází éra, kdy můžeme používat široké spektrum ozdobných fontů bez větších problémů se stylováním. Velké nadpisy s netradičními fonty jsou nyní v kurzu.

Fullsize (fullwidth)

Už to není o přechodech a tlačítkách, už se jedná o design a estetiku. Využívejte fotografií a videií přes celou obrazovku a dosáhněte jedinečného výsledku. Zapůsobte na uživatele svou originalitou a zdůrazněte to, co chcete uživateli sdělit, rychleji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *